Yaşam

Mükemmelliğe Takıntılı Seri Katiller Hakkında En İyi Filmler

Mükemmeliyetçilik birçok insanın hayatının bir parçası olsa da bazıları için takıntılı bir takıntıya dönüşebiliyor. Peki ya bu takıntı bir seri katilin karanlık motivasyonuna dönüşürse? İşte nefesinizi kesecek büyük cinayetler için çabalayan en iyi seri katil filmleri listemiz! ?

Kaynak: Sinemalarla ilgili bilgiler IMDb ve TMDB sitelerinden alınmıştır.

20. Çılgın, 2020

IMDb: 6.3

Özet : 17 yaşındaki genç kız Millie Kessler, seri katil Blissfield Kasabı’nın yeni hedefidir. Katilin mistik hançeri vücutlarının yer değiştirmesine neden olunca Millie kendini korkunç bir kabusun içinde bulur. Katil ile vücut değiştirdikten sonra Millie, bu değişikliğin kalıcı hale gelmesine 24 saatten az zaman kaldığını fark eder. Bu sırada Millie’nin vücudundaki katil, iştahla insanları avlamaktadır.

Oyuncular: Vince Vaughn, Kathryn Newton, Celeste O’Connor

Müdür: Christopher Landon

Henry 19: Bir Seri Katilin Portresi, 1986

IMDb: 7.0

Özet : Film, Henry Lee Lucas adında bir seri katilin hayatından bir kesiti anlatıyor. Cezaevinde tanıştığı ve aynı evi paylaştığı psikopat ve uyuşturucu bağımlısı arkadaşı Otis ile zevk için birbiri ardına işlediği bir dizi cinayeti konu alıyor. Bu canavarca cinayetleri acımasızca işlerken hiçbir amaçları ve motivasyonları yoktur. Film, aslında bir seri katil olan ve 2001 yılında cezaevinde cezasını çekerken ölen Henry Lee Lucas’ın soğukkanlılıkla yaptığı itiraflara dayanıyor.

Oyuncular: Michael Rooker, Tracy Arnold, Tom Towles

Müdür: John McNaughton

18. Kara Noel, 1974

IMDb: 7.1

Özet: Noel tatili sırasında, bir grup kız öğrenci yurdu üyesi, onları tehdit eden telefon görüşmeleri bırakan bir yabancı tarafından takip edilir.

Oyuncular: Olivia Hussey, Keir Dullea, Margot Kidder

Müdür:Bob Clark

17. Canavar, 2003

IMDb: 7.3

Özet : 1989-1990 yılları arasında birçok insanı öldürerek dünyanın ilk kadın seri katili olarak ünlenen Aileen Wuornos’un gerçek hikayesi. 1992 yılında 7 kişiyi öldürmekten suçlu bulunan Wuornos’un yakalandıktan sonra hikayesi gündemde kaldı. ABD ve dünya kamuoyu. Kendisi de lezbiyen ve fahişe olan Wuornos, kurbanlarını cinsel ilişkide bulunduğu kişiler arasından seçiyordu. Korkunç kadın katilin kurbanlarını ormana götürüp sakladığı ortaya çıktı ancak onu benzer şekilde öldürdüğünden şüphelenilen 2 kişinin daha cesedine ulaşılamadı. Wuornos’un eski kadın sevgilisi mahkemede onun aleyhinde ifade verdi; Avukatının sanığın çocukluğunda maruz kaldığı kötü muamele ve istismarı hafifletici sebep olarak öne sürmesi jüriyi ikna etmedi ve sanığın idamına 2003 yılında karar verildi.

Oyuncular: Charlize Theron, Christina Ricci, Bruce Dern

Müdür: Patty Jenkins

16. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi, 2007

IMDb: 7.3

Özet : Sweeney Todd, hayatını İngiltere’de berber olarak sürdüren, çok güzel bir karısı olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Ama gözü kasabanın önde gelen isimlerinden birinin güzel karısındadır. Asılsız bir suçlamayla hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağın olan Sweeney Todd, kaçmaya, geri dönmeye ve intikam almaya yemin eder. Yıllar sonra geri döndüğünde her şey çok değişmiştir ama anılar arasında onu sabırla bekleyen biri vardır, Bayan Lovett. Şeytan Berberi Bayan Lovett’ın yardımıyla suçluyu bulana kadar acımasız bir cellata dönüşecektir; Bu sırada kasabayı kek ve çöreklerin hoş kokuları doldururken kimsenin aklına şüphelenmek gelmez.

Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman

Müdür: Tim Burton

15. Kiracı: Londra Sisinin Hikayesi, 1927

IMDb: 7.3

Özet : Londra’daki seri cinayetler ve hararetle aranan bir katil. Yalnız kalan kiracı, tuhaf davranışlarıyla hem ev sahiplerinin hem de ev sahibinin kızının sevgilisinin dikkatini çeker.

Oyuncular: June Tripp, Ivor Novello, Marie Ault

Müdür: Alfred Hitchcock

14. Parfüm: Bir Katilin Hikayesi, 2006

IMDb: 7.5

Özet : Jean Baptiste Grenouille 18. yüzyılda Paris’te doğmuştur ve son derece farklı bir karakterdir. Her türlü kokuya karşı olağanüstü bir algısı var. Duyarlılığı çok yüksektir. Öte yandan diğer duyuları da tam olarak gelişmemiştir. Arzuladığı kokulara sahip olmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Buna insanları öldürmek de dahildir. Bir gün ten kokusunun olmadığını fark eder. Bu durumda tek çözüm vardır. İnsan kokusuna ihtiyacı var. Yeniden yaratacağı bir insan kokusu. Bunu başarmak için insanlara ihtiyacı var. Patrick Süskind’in aynı isimli romanından uyarlanan film, kokuyla var olabilen Jean Baptiste’in trajedisini anlatıyor.

Oyuncular: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman

Müdür: Tom Tykwer

13. Tedavi, 1997

IMDb: 7.5

Özet : Acımasız bir cinayet dalgası Tokyo’yu kasıp kavuruyor. Tek temas noktası kurbanların her birinin boynuna oyulmuş kanlı bir X’ti. Her durumda katil, kurbanın yanında bulunur ve hatasını hatırlamaz. Dedektif Takabe ve psikolog Sakuma olayı çözmek için çağrılır, ancak araştırmaları hiçbir yere varmaz.

Oyuncular: Masato Hagiwara, Koji Yakusho, Tsuyoshi Ujiki

Müdür: Kiyoshi Kurosawa

12. Amerikan Psikosu, 2000

IMDb: 7.6

Özet : Patrick Bateman aileden gelen güçlü bir adamdır. Gençliği ve güzelliği ona hem iş hem de sosyal hayatta avantajlar sağlıyor. Oldukça sıradan bir hayatın içine hapsolmuş gibi görünen Bateman’ın hayatının karanlık tarafı oldukça derindir. Bateman, sebepsiz yere insan öldürmekten hoşlanan ve öldürdüğü insanların cesetlerinden aldığı modülleri evinde hatıra olarak saklayan bir akıl hastasıdır. Bunu kendisinden başka kimse bilmiyor.

Oyuncular: Christian Bale, Justin Theroux, Josh Lucas

Müdür: Mary Harron

11. Yüzü Olmayan Gözler, 1960

IMDb: 7.6

ÖzetOrgan naklinde doku uyuşmazlığı sorununu aşmak için deneyler yapan dahi doktor Génessier, trafik kazası sonucu yüzü deforme olan kızı Christiane’nin yüzünü değiştirebileceği genç bir bayan bulmaya kararlıdır. onun sorumluluğundaydı.

Oyuncular: Pierre Brasseur, Alida Valli, Juliette Mayniel

Müdür: Georges Franju

10.Testere, 2004

IMDb: 7.6

Özet : Birbirini tanımayan iki adam köhne bir yerde ayakları zincirlerle bağlanmış bir halde uyanırlar. Kurbanlarını yanlış yola sapmış insanlar arasından seçen ve onları ölümcül bir oyuna zorlayan bir seri katilin oyunundaki piyonlar olduklarını çok geçmeden anlarlar.

Oyuncular: Cary Elwes, Leigh Whannell, Danny Glover

Müdür: James Wan

9. Kayboluş, 1988

IMDb: 7.7

Özet : Birbirlerine aşık olan Saskia ve Rex çifti arabalarına binerek tatil için yollara düşerler. Çiftimiz mutlu bir şekilde yollarına devam ederken Saskia, Rex’e düzenli aralıklarla gördüğü ve her seferinde aynı senaryonun yaşandığı rüyalarını anlatır ve aslında ikisinin de birbiriyle tanışamayacağını anlatır. Küçük bir anlaşmazlık sonucu birbiri ardına çıkan ve ortaya çıkan tartışma; Saskia’nın Rex’e onu asla terk etmeyeceğine yemin etmesiyle biter ve dinlenmek için bir benzin istasyonunda mola verirler. Saskia kahve almak için markete gider ama geri dönmez.

Oyuncular: Bernard-Pierre Donnadieu, Yine Bervoets, Johanna ter Steege

Müdür: George Sluizer

8. Cadılar Bayramı, 1978

IMDb: 7.7

Özet Gerilim sinemasının ustalarından John Carpenter’ı meşhur eden film ‘Cadılar Bayramı’, ilk cinayetini altı yaşındayken işleyen ve on beş yıl sonra hapishaneden kaçarak geçmişini tekrarlayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Sevgililer Günü arifesinde işlediği cinayeti hayatının merkezine koyan ve sorunlarıyla sıradan insanları öldürerek hesaplaşan bir gencin hikayesi.

Oyuncular: Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis, Tony Moran

Müdür: John Carpenter

7. Zodyak, 2007

IMDb: 7.7

Özet Zodiac, San Francisco Körfez Bölgesi’nde terör estiren ve onlarca yıldır kodları ve mektuplarıyla diğer dört bölgenin yetkilileriyle alay eden bir seri katilin gerçek hikayesine dayanan bir gerilim filmi. Bir avcıyı avlamak dört adam için bir takıntı haline gelir; Bu öyle bir takıntıdır ki, onları eski hallerinin hayaletlerine dönüştürür, hayatları katilin bıraktığı sonsuz ipuçlarıyla kurulup yıkılır.

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr, Mark Ruffalo

Müdür: David Fincher

6. Cinayetin Anıları, Salinui Chueok, 2003

IMDb: 8.1

Özet : Askeri diktatörlükle yönetilen ve Soğuk Savaş’ın son yıllarını yaşayan Güney Kore’de, tatbikatlar ve Kuzey Kore tehdidiyle halk sürekli korkutulmakta, rejimin baskısı protesto ve isyanlara neden olmaktadır. Bu sırada Seul’e yakın bir kasabada cinayetler işlenmeye başlar. Kadınlar ölüme bağlanıyor ve tecavüze uğruyor. İlk başta yerel bir dedektif olan Park Doo-Man, olayı kendi formülleriyle çözmeye çalışır. Davayı çözmeyi başaramadıklarında ekibe Seul’den bir lise dedektifi Seo Tae-Yoon katılır. Tae-Yoon olayı modern formüller ve analizlerle çözmeye çalışırken cinayetler devam edecek, polis yetersiz kalacak ve kasabadaki kargaşa artacaktır.

Oyuncular: Song Kang-ho, Kim Sang-kyung, Roe-ha Kim

Müdür: Bong Joon Ho

5. Yaşlı Adamlara Yer Yok, 2007

IMDb: 8.2

Özet: Kötü bir uyuşturucu anlaşması ve bir çanta dolusu para, ıssız Batı Teksas çölünde saf bir avcının, tecrübeli bir şerifin ve acımasız bir tetikçinin yollarını kesiştirir.

Oyuncular: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin

Müdür: Ethan Coen, Joel Coen

4. Eine Stadt Sucht Einen Mörder, 1931

IMDb: 8.3

Özet : Sadece çocukları öldüren psikopat seri katili durdurmak için çalışmaya başlayan şehrin polis teşkilatı, sokakları sıkı kontrol altına alıyor. Katilin yakalanamaması nedeniyle son derece tedirgin olanların yanı sıra bu baskıdan şikayetçi olan bir grup daha var. Polisin sıkı denetimi nedeniyle yakalanmaktan korkan diğer sokak suçluları ve dilenciler, bu operasyonun bir an önce sonlandırılması için kendi aralarında örgütlenerek katilin peşine düşer. Artık polisin yanı sıra suçluların da peşinde olan yasa dışı bir oluşumdur.

Oyuncular: Peter Lorre, Ellen Widmann, Inge Landgut

Müdür: Fritz Lang

3. Psiko, 1960

IMDb: 8.5

Özet : Sevgilisiyle buluşmayı planlayan Marion, şiddetli yağmur nedeniyle geceyi bir otelde geçirmeye karar verir. Otele girer girmez tuhaf şeyler yaşandığını fark eden Marion, uyumadan önce otel sahibi Norman Bates ile bir süre sohbet eder. Norman’ın kişilik sorunları olduğunu, annesine ve kuşlara takıntılı olduğunu öğrenince konuşmayı kısa kesip odasına duş almaya karar verir ve olaylar gelişir.

Oyuncular: Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles

Müdür: Alfred Hitchcock

2. Yedi, 1995

IMDb: 8.6

Özet : Bir seri katil, 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürür. Hristiyan inancına göre yedi ölümcül günah; kibir, açgözlülük, şehvet, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık ve tembelliktir.

Oyuncular: Morgan Freeman, Brad Pitt, Kevin Spacey

Müdür: David Fincher

1. Kuzuların Sessizliği, 1991

IMDb: 8.6

Özet : Akademiden başarıyla mezun olan genç bir FBI casusu olan Clarice Starling, bir bayanı kurbanlarının derisini yüzen sapık bir katilin elinden kurtarmaya çalışır. Clarice, katile ulaşmak için başka bir psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşır. Lecter’den bilgi alabilmek için öncelikle onun güvenini kazanması gerekmektedir. 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday gösterilen film, yönetmenine ve başrol oyuncularına altın heykelcik getirdiği gibi, en iyi sinema ve en iyi senaryo uyarlaması ödülüne de layık görüldü.

Oyuncular: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Lawrence A. Bonney

Müdür: Jonathan Demme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
betturkey
en iyi istanbul escort
istanbul eskort hizmetleri
istanbul elit escort
en iyi istanbul escort
lüks escort istanbul
adalar escort hizmetleri
arnavutköy escort hizmetleri
ataşehir eskort rehberi
avcılar eskort
bağcılar vip eskort
eskort bahçelievler
bakırköy escort ajansı
başakşehir eskort bayanlar
bayrampaşa eskort siteleri
beşiktaş eskort siteleri
profesyonel beykoz escort
beylikdüzü vip eskort
vip eskort beyoğlu
büyükçekmece eskort siteleri
çatalca escort bayan
çekmeköy escort bayan
esenler escort
esenyurt eskort ajansı
eyüp gecelik escort
fatih elit escort
gaziosmanpaşa eskort siteleri
güngören vip eskort
en güvenilir kadıköy escort
lüks eskort kağıthane
kartal eskort bayanlar
en iyi küçükçekmece escort
maltepe elit escort
pendik eskort hizmetleri
sancaktepe escort hizmetleri
eskort sarıyer
güvenilir şile escort
silivri gecelik escort
escort şişli
sultanbeyli vip escort
sultangazi eskort rehberi
escort tuzla
lüks escort ümraniye
üsküdar elit eskort
en iyi escort zeytinburnu
istanbul lüks escort
escort bayan istanbul