Haber

İmamoğlu Davası… Savcı Mütalaasını Yineledi, İmamoğlu için 4 Yıl 1 Aya Kadar Hapis İstiyor

FAHRETTİN ÖZTÜRK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret” suçundan yargılandığı davanın duruşmasında savcı önceki mütalaasını yineledi ve sanıklardan 4 yıl 1 ay hapis cezası istedi. İmamoğlu. Mütalaa karşısında İmamoğlu’nun avukatları savunması için ek süre istedi. Talebi reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı bugün saat 16.00’ya erteledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; 13 bin oy farkla kazandığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin iptaline ilişkin yaptığı basın açıklamasında “YSK Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davaya devam edildi. bugün İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde.

İBB eski Sözcüsü Murat Ongun ve İmamoğlu’nun siyasi danışmanı Necati Özkan’ın tanık olarak dinlenildiği duruşmada, savcı; Önceki görüşünü tekrarladı.

Görüşte, İmamoğlu’nun “kurul olarak görev yapan kamu görevlilerine görevleri nedeniyle alenen hakaret” suçundan 4 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

MAHKEMEDE SAAT 16.00’A KADAR GÖRÜŞÜLDÜ

İmamoğlu’nun avukatları, esas mütalaaya karşı savunmalarını ayrıntılı olarak hazırlamak için mühlet istedi.

Süre talebini reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı bugün saat 16.00’a erteledi.

KAFTANCIOĞLU: “BAĞIŞIKLIK DAVASINDA BUGÜN KARAR VERİLECEK GÖRÜNÜYOR”

Davayla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Şimdilik avukatlarının itirazlarına rağmen ‘Aptal Davası’ bugün karara bağlanacak gibi görünüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu