Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan’da bir mesaj yayınladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı bildiride, “Sevgili evlatlarım, gücünü geçmişinden alan bir millet olarak, siz bir neslin mimarı olacaksınız. adalet ve liyakat bilinciyle karanlığa meydan okumayı kararlı adımlarla hedeflemektedir.Büyükşehir Belediyesi olarak biz de katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışımızla her birinizin yanında olacağız.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. Mansur Yavaş’ın açıklaması şöyle:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağanının 103. yıl dönümünü, Milletimizin milli iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılışıyla gururla kutluyorum. .

Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmanın gururunu yaşayan bir şehir olarak inancımızın ve vatanseverliğimizin arttığı, bu inancın dalga dalga tüm Anadolu’ya yayıldığı, kurtuluşumuzda cephane ve asker sayısının azaldığı her gün bir şehirdir. çaba. Bu şehir; Özgürlük meşalesinin sonsuza dek yanacağı şehirdir.

Göreve geldiğimizden bu yana pandemi, sel, deprem gibi afetler yaşadık. Sadece Ankara’da değil, Türkiye’nin her yerinde elimizden gelen her yere ulaşmaya ve vatandaşlarımızın yanında olmaya büyük özen gösterdik. Biz Ankara’yı ‘egemenlik kayıtsız, kuralsız milletindir’ bilinciyle yönettik. Yaptığımız çalışmalarda ve hedeflediğimiz projelerde çocuklarımızın ve gençlerimizin görüş ve önerilerini önemsedik. Bugün ellerimizde bayrağımız, dilimizde marşımızla bu günü şehrimizin dört bir yanında coşkuyla kutluyoruz.

Sevgili Evlatlarım; Gücünü geçmişinden alan bir millet olarak, adalet ve liyakat bilinciyle karanlığa kararlı adımlarla meydan okumayı hedefleyen bir neslin mimarları olacaksınız. Büyükşehir Belediyesi olarak katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışımızla yanınızda olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu